+48 41 252 45 69
+48 792 700 729

+48 510 304 430 - internat


Spektakl "Jak Dobro ze Złem o Polskę walczyło"

W dniu 25 października odbył się w Suchedniowskim Ośrodku Kultury spektakl pod tytułem - „Jak Dobro ze Złem o Polskę walczyło”.
Impreza ta wpisuje się w uroczystości związane z setną rocznicą Odzyskania Niepodległości Polski. Całość zorganizowana została przez naszą szkołę oraz Niepubliczne Przedszkole ”Planeta Dziecka” w Suchedniowie.
Scenariusz został oparty na motywach literackich i historycznych z dziejów naszego kraju. Wykorzystane zostały fragmenty od Biblii, poprzez romantyzm po literaturę faktu. Muzykę skomponował Marcin Madej, uczeń II klasy liceum. W swojej pracy wykorzystał motywy muzyki sakralnej, klasycznej i ludowej. Całość oparta była na tańcu, który był głównym elementem gry scenicznej. Doskonale w tej roli spisał się Igor Stiepownikow, uczeń klasy I liceum.
Przedszkolaki natomiast dały popis doskonałej  znajomości „Mazurka Dąbrowskiego” i pozostałych pieśni patriotycznych, które z zapałem śpiewały od początku do końca. Doskonały mini-recital mezzosopranistki  pani Marty Złotnickiej-Godereckiej dokonał reszty, gdyż widzowie wyszli z widowiska zauroczeni tym, co zobaczyli i usłyszeli.Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji znajdującej się w galerii zdjęć.