+48 41 252 45 69
+48 792 700 729

+48 510 304 430 - internat


Rajd "Szlakami walk żołnierzy polskich w okresie II wojny światowej"

W dniach 3-5 czerwca 2019 r. odbył się rajd "Szlakami walk żołnierzy polskich w okresie II wojny światowej" organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach. Nasi uczniowie w składzie: Nikola lange, tetyana Wwedenska, Adam Knaś, Marceli Tomczyk, Artur Domaradzki i Leon Przydanek pod opieką pani Agnieszki Malinowskiej i w ostatnim dniu zmagań pana Jakuba Piaseckiego zmagali się z kilkudziesięcio kilometrową trasą wiodącą szlakami Gór Świętokrzyskich rozwiązując po trasie różnego rodzaju zadania.

W konkursie brali również udział uczniowie szkół: 
✅Powiatowy Ośrodek Wychowawczy w Rembowie
✅Zespół Szkół Mechanicznych w Kielcach
✅Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Bolesława Chrobrego w Chrobrzu
✅I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju
✅Zespół Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku

Pierwszy dzień rajdu prowadził trasą Góra Baranowska➡️Skarżysko-Rejów➡️Mostki➡️Kaczka➡️Wykus➡️Siekierno. Drugiego dnia uczestnicy musili przejś trasę Psary-Starą Wieś➡️Bukową Górę➡️Klonów➡️Barczę i Kajetanów. Ostatniego dnia rajdu uczniowie zwiedzili Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, gdzie w dniach 12 i 13 lipca 1943 r. miały miejsce dramatyczne wydarzenia. Wieś została spacyfikowana przez niemieckie oddziały policyjne. W ciągu dwóch dni zamordowano 204 osoby❗️ ➡️Następnie pokonano trasę wiodącą z Nowej Słupi na Święty Krzyż. Po dotarciu do Pomnika Trzech Krzyży, który znajduje się w Hucie Szklanej u podnóża Świętokrzyskiego Parku Narodowego, odbyło się zakończenie rajdu i wręczenie nagród.

Nasza drużyna biorąc udział pierwszy raz w takiego typu konkursie zajęła zaszczytne III miejsce. Ogromne gratulacje za wytrzymałość i wytrwałość! 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia w galerii zdjęć.